Wszelkie Prawa Zastrzeżone
1999-2021 jmmazur.org

Social Media

Do wszystkich miłośników motorsportu i talentu nieodżałowanego Ayrtona Senny, wielkimi krokami zbliża się odsłonięcie pomnika Ayrtona Senny na terenie Muzeum Motorsportu, przy ulicy nazwanej jego imieniem w Wałbrzychu. Inicjatywa powstania pomnika Ayrtona Senny, która wyszła od twórcy Muzeum, słynnego niegdyś kierowcy rajdowego i wyścigowego Jerzego Mazura, wymaga jednak wsparcia finansowego, żeby ten odlany z brązu, naturalnej wielkości pomnik mógł zostać uroczyście odsłonięty na początku września tego roku.

 

Wielkimi krokami zbliża się odsłonięcie pomnika Ayrtona Senny na terenie Muzeum Motorsportu, przy ulicy nazwanej jego imieniem w Wałbrzychu. Ten wyjątkowy kierowca, który zginął w tragicznym wypadku na torze Imola 1 maja 1994 r., był nie tylko fantastycznym sportowcem, ale też człowiekiem o wielkim sercu, który większość zarobionych na torach Formuły 1 pieniędzy przekazał na cele dobroczynne, a zwłaszcza na edukację dzieci z biednych rodzin w Ameryce Płd. Inicjatywa powstania pomnika Ayrtona Senny, która wyszła od twórcy Muzeum, słynnego niegdyś kierowcy rajdowego i wyścigowego Jerzego Mazura, wymaga jednak wsparcia finansowego, żeby ten odlany z brązu, naturalnej wielkości pomnik mógł zostać uroczyście odsłonięty na początku września tego roku.

 

Żeby uatrakcyjnić tę zbiórkę proponujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wpłacą jako cegiełkę co najmniej 100 zł, wyjątkową pamiątkę. Będzie to serigrafia rysunku ołówkiem, autorstwa znanego wszystkim miłośnikom klasycznej motoryzacji, utalentowanego grafika i fotografa Jakuba Żołędowskiego.

 

Rysunek formatu A4 przestawia Ayrtona Sennę za kierownicą McLarena MP 4/6 w trakcie wyścigu Grand Prix Monaco 1991. Każdy ze 160 reprintów (w tylu wyścigach F1 wystartował AS) jest ponumerowany, podpisany własnoręcznie przez Autora i oznaczony specjalnym hologramem potwierdzającym jego autentyczność. Ofiarodawcy otrzymają reprinty z nr. od 1 do 160 wg wysokości dokonanych wpłat, od najwyższej do najniższej.

 

Dodatkowo każdy wspierający otrzyma bezterminowo ważny bezpłatny pamiątkowy bilet wstępu do Muzeum.

Wysyłka reprintów – cegiełek na budowę pomnika odbędzie się na koszt Muzeum Motoryzacji.

Zapraszamy do wsparcia tej wyjątkowej inicjatywy.

 

Prosimy o dokonywanie wpłat poprzez zbiórkę: https://zbieram.pl/pomnik-senny-w-walbrzychu

 

 

Ofiarodawcy, którzy wpłacą kwoty 100zł i powyżej 100 zł proszeni są o wysłanie danych adresowych do wysyłki na adres: muzeum@jmmazur.org wraz z podaniem daty i wysokości wpłaconej kwoty.

 

 

Zbiórka potrwa do 15 lipca 2021 r.

 

Liczymy na Waszą ofiarność i otwarte serca!

 

Prosimy o jak najszersze udostępnianie tego posta!

 

Autor: Organizatorzy
Foto. McLaren MP 4/6 - Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych Wałbrzych

RUSZYŁA LICYTACJA UNIKATOWEJ KOLEKCJI...

08 czerwca 2021